NABÍZÍME SPECIÁLNÍ (CERTIFIKOVANÉ) DVEŘE

 • Dveře požárně odolné (DPO) – instalují se tam, kde vyžaduje zákon (např. do místnosti s kotlem na tuhá paliva, mezi garáž a obytnou zónu). Možno je využít i jako bytové dveře – pro zvýšení bezpečnosti obyvatel bytu. Dodáváme v jednokřídlé variantě s požární odolností 30 nebo 45 minut či v dvoukřídlé variantě s požární odolností 30 minut. Možnost dodat s 2/3 prosklením a bezfalcové variantě.
 • DPO lze kombinovat s přidanými vlastnostmi jako je kouřotěsnost, protihluková ochrana. K DPO nabízíme doplňky - panoramatické kukátko, samozavírač, dveřní stavěč, nalepovací rámečky, zámek s panikovou funkcí (v případě nebezpečí umožní otevření dveří chráněného prostoru bez použití klíčů).
 • Dveře požárně bezpečnostní třída 2 (DPB 2) - používají se tam, kde normy bezpečnostní třídy RC 2 vyžadují protipožární uzávěr. Požární odolnost je u těchto dveří 30 minut. Tyto vnitřní vchodové dveře navíc pomáhají zabránit vniknutí cizích osob do daného bytu či domu – dodávány jsou s pětibodovým bezpečnostním zámkem a trny proti vysazení (umístěny na straně pantů pro použití v nové nebo stávající ocelové zárubni).
 • DPB 2 lze dodat v protihlukové a kouřotěsné variantě. Pro dveře DPB 2 můžete dále využít doplňků, které Vám naše společnosti nabízí a jsou certifikovány pro použití s dveřmi DPB 2 (panoramatické kukátko, dveřní stavěč, samozavírač SMART, bezpečnostní kování TOWER+).
 • Dveře požárně bezpečnostní třída 3 (DPB 3) – požární odolnost je u těchto dveří 30 minut. Zvýšená bezpečnost je zajištěna použitím pětibodového bezpečnostního zámku a instalací třídílných pantů s integrovanými trny proti vysazení. DPB 3 dodáváme v bezpečnostní třídě RC 3. Z důvodu bezpečnosti se instalují vždy do námi nabízené ocelové zárubně pro DPB 3 v šíři zdi 10 nebo 15 cm.
 • DPB 3 lze dodat v protihlukové a kouřotěsné variantě. Pro dveře DPB 3 můžete dále využít doplňků, které Vám naše společnosti nabízí a jsou certifikovány pro použití s dveřmi DPB 3 (panoramatické kukátko, dveřní stavěč, samozavírač SMART, kování TOWER+).
 • Dveře hlukově odolné (protihlukové) - jsou opatřeny speciálním systémem, který dokáže pohltit hluk, který obyvatele bytu obtěžuje. Protihlukové dveře jsou tak vhodné všude tam, kde jsou obecně kladeny větší nároky na soukromí či klid. Může se například jednat o ložnici, dětský pokoj či toaletu. Protihlukové interiérové dveře jsou vždy dodávány jako plné:
  27 dB – výplň dveří je papírová voština, falcové dveře jsou s pevným prahem s těsněním
  33 dB – výplň dveří je děrovaná DTD, falcové dveře jsou s pevným prahem s těsněním
  32 dB – výplň dveří je deska LINEX, falcové dveře jsou s výsuvným prahem
  35 dB – výplň dveří je deska LINEX, falcové dveře jsou s pevným prahem s těsněním
  38 dB – výplň dveří je dřevotřísková deska přerušená vrstvou korku, dveře jsou s pevným prahem s těsněním
 • Dveře kouřotěsné protipožární - jsou vhodnou variantou pro prostor, kde existuje pravděpodobnost vzniku požáru, a do místnosti tak může vniknout jedovatý kouř. Lze je umístit nejen mezi obytnou zónu a kotelnu či garáž, ale využít je také jako vchodové dveře bytu. Tyto bezpečnostní dveře zabrání pronikání kouře o teplotě až 200 stupňů Celsia.
 • Kouřotěsné dveře společnosti SOLODOOR a.s. (S) jsou certifikovány na ochranu jak proti studenému kouři (Sa), tak i teplému kouři (Sm). Na kouřotěsné dveře lze pořídit doplňky - např. nalepovací rámečky, panoramatické kukátko, stavěč, samozavírač atd.
 • KLIMA dveře – ideální k oddělení místností s rozdílnou teplotou a vlhkostí. Společnost SOLODOOR a.s. vyrábí všechny interiérové dveře v teplotní odolnosti odpovídající parametrům specifikace KLIMA I (do prostorů s relativní vlhkostí 30 – 50 % a teplotním rozdílem nepřesahujícím 10°C).
 • V roce 2016 jsme na trh uvedli dveře KLIMA II (rozdíl teploty do 10°C a rozdíl relativní vlhkosti do 35%) a KLIMA III (rozdíl teploty do 20°C a rozdíl relativní vlhkosti do 50%).
 • Naši nabídku speciálních dvdří naleznete ZDE

PŘEHLED CERTIFIKOVANÝCH VÝROBKŮ SOLODOOR A.S.

Tabulku s přehledem všech certifikovaných výrobků SOLODOOR 2016 můžete stáhnout ZDE