Jak si vybrat interiérové dveře

Výběr interiérových dveří bychom neměli podceňovat. Interiérové dveře totiž dokreslují architekturu a styl celého bytu. Existuje dvoje hlavní vymezení pro vnitřní dveře - plné dveře a prosklené dveře.

Jaký typ však zvolit? Na našich stránkách se můžete podívat na vizualizaci, která Vám ukáže, jak budou konkrétní dveře a zárubně vypadat přímo u Vás doma.

Pokud již víte, který model dveří je pro vás vhodný, sestavte si dveře a jejich konkrétní provedení jednoduše v konfigurátoru. Sami uvidíte, že dveře a zárubně SOLODOOR se skvěle hodí do každého interiéru.

Co je potřeba předem zvážit při samotném výběru dveří? Pro spokojené bydlení byste měli zvážit 4 následující body.

  1. Zamyslete se nad výplní dveří. Chcete plné dveře, či prosklené? Rozhodovat byste se měli především dle účelu místnosti, kam je chcete umístit. Plné dveře umísťujete zpravidla tam, kde chcete soukromí, dveře prosklené naopak do místností, kde vám vyhovuje více světla.
  2. Zvolte vhodný povrch dveří. Intenzitě „provozu“ v domácnosti by měla odpovídat i volba povrchu dveří, levnější typ foliovaných dveří použijte tam, kde nevyžadujete vysokou odolnost proti poškození. Naopak CPL neboli laminátový povrch zvolte do místností, kde vám na vzhledu dveří záleží. ideálními povrchy jsou SOLO MATRIX a SOLO 3D, které vynikají mimořádnou odolností i perfektním vzhledem, který dokonale imituje strukturu dřeva.
  3. Pravé nebo levé dveře? Jestli váháte mezi zvolením pravých, nebo levých dveří proveďte si jednoduchý test. Postavte se před dveře, a podle toho, kterou rukou je máte tendenci otevírat, tak ty vám budou sedět lépe. Zamyslet byste se však také měli nad úhlem otevření, pamatujte tak na to, že levé dveře Vám ubírají místo nalevo, pravé zase napravo.
  4. Praktický typ otevírání dveří. Existují různé typy otevírání dveří, na výběr máte ze dveří klasických, posuvných, nebo takzvaných lítaček. Klasické dveře se hodí do jakéhokoliv prostoru, kde nemáte větší nároky na úsporu místa. Dveře posuvné jsou naopak vhodné do menších místností. Lítačky si na oblibě získali například v kuchyni, protože do nich stačí pouze lehce šťouchnout loktem, nebo bokem a otevřou se.