Solodoor představí barevné dveře RAINBOW

Společnost SOLODOOR, přední český výrobce interiérových dveří a zárubní, přichází na trh se zajímavým interiérovým řešením – barevnými dveřmi RAINBOW s vysoce kvalitním lakem vyššího lesku, které lze doplnit obložkovými zárubněmi ve stejném barevném provedení.  Nejen tuto novinku představí na veletrhu FOR ARCH.

Společnost SOLODOOR se na nejnavštěvovanější stavební veletrh v ČR FOR ARCH (od 17. do 21. září 2013, výstaviště PVA EXPO Praha – Letňany) vrací po několika letech, na veletrhu nábytku, interiérů a designu FOR INTERIOR (od 26. do 29. září 2013 rovněž v Letňanech) se objeví vůbec poprvé. Stánek SOLODOOR s číslem 5B21 shodně na obou veletrzích ukáže celkem 11 modelů interiérových dveří. Přinese nové barvy, tvary i materiály a ukáže hned několik inovací a designových řešení dveří. Pro návštěvníky veletrhu je připraven krátký dotazník s tipovací otázkou. Jeho vyplněním získají slevový poukaz a možnost soutěžit o dveře a zárubně v hodnotě 30.000,- Kč

Oživení interiéru pomocí duhy

Dveře nemusejí být jen klasicky bílé nebo dřevěné. Barevné inspirace a trendy zasáhly i tuto kategorii interiérového vybavení, o čemž společnost SOLODOOR a.s. přesvědčí návštěvníky veletrhu novou barevnou řadou lakovaných dveří RAINBOW, do níž designéři zařadili čtyři odstíny: cappuccino, antracitová šedá, čínská červeň a petrolejová modrá.

Každá z barev se hodí pro jinou část interiéru. Zatímco cappuccino - jemná kávová barva - navozující příjemnou atmosféru a pohodu, se bude vyjímat tam, kde spolu rodina tráví nejvíce času – tedy v kuchyni nebo obývacím pokoji, naopak energická a velmi výrazná barva čínské červeně evokující vášeň oživí jednoduše zařízený, třeba studentský pokoj. Šedá v antracitovém odstínu promění byt spolu s výraznými barvami a kontrastními materiály v moderní interiér s luxusním nádechem, dveře v petrolejově modré barvě jsou pak vhodné do místností určených k relaxaci a odpočinku, tedy do koupelny nebo ložnice.

Dveře RAINBOW se v každé barvě vyrábějí v provedení s perletí či bez perleti, vybírat bude možné ze dvou designů povrchové úpravy, a to s horizontálními či vertikálními frézovanými drážkami.

Konstrukce dveří vychází z úspěšné modelové řady POLAR a je tvořena ze smrkového rámu a dvou tvrdých dřevovláknitých desek. Aby byly dveře dostatečně pevné a plnily také svou akustickoizolační funkci, jsou vyplněny odlehčenou dutinkovou dřevotřískou. Lakovány jsou ve třech vrstvách speciálním lakem vyššího lesku (50 %) oproti standardnímu laku RAL (20 %). Samozřejmostí je použití vodou ředitelných laků, které jsou zdravotně nezávadné a nezatěžují životní prostředí.

Pro vyznavače čistého moderního stylu nabídne výrobce možnost bezfalcových dveří, tedy dveří bez polodrážek. Toto provedení plní především estetickou funkci - křídlo je totiž vsazeno přímo do obložkové zárubně a závěsy dveří jsou tak na pohled skryty. Pro úsporu prostoru lze v celém bytě nebo jen v některých místnostech využít variantu také posuvných dveří ve vybrané barvě, samozřejmostí jsou pak i barevně sladěné obložkové zárubně.

Nový model řady SONET s oblým prosklením

Další novinkou, kterou představí společnost SOLODOOR návštěvníkům veletrhu FOR ARCH a FOR INTERIOR, je modifikace modelové řady SONET se vsazovaným sklem bez rámu. Jako inspirace pro nový model posloužilo mírně prohnuté prosklení dveří  z řady GABRETA, nejprodávanějšího modelu společnosti SOLODOOR.

Protože se v případě řady SONET jedná o vlepené sklo bez ukotvení v rámu, bylo tradičně použito tvrzené 8milimetrové bezpečnostní sklo, které musí vydržet množství manipulací včetně třeba bouchnutí dveřmi. Vzor skleněné výplně lze vybrat z osmi variant – od čirého skla vhodného do společných prostor bytu, až po diskrétní mléčné, neprůhledné sklo vhodné třeba do koupelny či ložnice. Přizpůsobit interiéru lze samozřejmě i povrch dveří, vybrat lze ze dvou provedení: Speciální laminátový povrch CPL je mimořádně odolný proti poškrábání, slunečnímu záření i vlhkosti, vydrží velkou zátěž, takže je vhodný i do veřejných prostor. Povrch SOLO 3D pak disponuje všemi vlastnostmi, jako již zmíněný CPL povrch, nabízí však i něco navíc. Unikátní je především svou 3D strukturou, která dokonale imituje skutečnou strukturu přírodního dřeva. Je tak skvělým kompromisem i pro náročného zákazníka, který požaduje vysokou kvalitu, odolnost a autentický přírodní vzhled.

SOLODOOR v roce 2014 nabídne i celoskleněné dveře

Na obou veletrzích společnost SOLODOOR pootevře dveře svého návrhářského ateliéru i co se týče novinek přichystaných už pro rok 2014. První jsou dveře inspirované francouzskou elegancí s názvem L’ENTRÉE. Jedná se o úplně novou modelovou řadu dveří s rámem ve tvaru písmene L a s prosklením. Kromě jiného bude jejich výhodou prostorová variabilita – bude je totiž možné vyrobit i v nestandardních rozměrech s výškou nad 210 cm, takže  budou vhodné pro rekonstrukce starších objektů.

Další představovanou novinkou jsou dveře řady SIMA charakteristické čistým designem a především hladkou linií, kterou mají díky novým zapuštěným rámečkům.

V roce 2014 pak společnost rozšíří svůj sortiment o dveře celoskleněné. Vyrobeny budou z bezpečnostního tvrzeného skla tak, aby splňovaly všechny požadavky ohledně bezpečnosti v domácnosti. Jedná se o hladké sklo, které lze různě dotvořit či ozvláštnit reliéfem a vytvořit i různobarevné ornamenty. Skleněné dveře se budou osazovat do klasických dřevěných zárubní ve zvoleném barevném provedení.

Přes konfiguraci k vizualizaci

Moderní doba si žádá jednoduchost, srozumitelnost a snadnou dostupnost. Pomocí „vychytávek“ na internetových stránkách SOLODOOR www.solodoor.cz vám tak odpadne složité listování katalogem a rychle a snadno si vytvoříte interiérové dveře přesně na míru a dle vašich představ. Šikovný konfigurátor pomůže k orientaci v široké škále modelů, zvládne nakombinovat povrchovou úpravu i barevné provedení spolu s nejvhodnějším prosklením. Stačí pak už jen navolit technické parametry, jako je rozměr, zvolit pravé nebo levé dveře a ke všemu ještě padnoucí zárubně a konfigurátor vyobrazí zkompletované dveře spolu s cenou vybrané sestavy.

Aby takto sestavené dveře stylově zapadly do vašeho interiéru, nabízí www.solodoor.cz ještě druhou pomůcku – vizualizaci. Do jednoduchého programu stačí nahrát fotografii vašeho interiéru a umístit do něj vybrané dveře. Vybírat lze ale i z  16 již přednastavených interiérů a barevně proměňovat dveře, podlahu, nábytek či stěny.