SOLODOOR proniká s dveřmi do zahraničí

Společnost SOLODOOR, která patří k předním domácím výrobcům interiérových dveří a zárubní, výrazně expanduje na zahraniční trhy. V loňském roce se mezi nové exportní destinace společnosti zařadily další země, jako například Bělorusko, Kazachstán či Rakousko. Letos počítá SOLODOOR s dalším posílením vývozu o přibližně 25 %.

„České stavebnictví loni čelilo hlubokému propadu, což samozřejmě zasáhlo i výrobce dveří. I když pokles naší výroby byl nižší, než oborový průměr, a současně také nižší, než naše očekávání, je posilování vývozu logickou reakcí na tuto situaci,“ uvedl generální ředitel SOLODOOR Martin Dozrál. 
Podle něho se dveře SOLODOOR prosazují především na Slovensku, v Bulharsku či Rumunsku. V Rumunsku přitom expanzi podporuje dokonce vlastní dceřiná společnost SC SOLODOOR SRL. „I v zahraničí se nám dařilo prosadit se v řetězcích hobby marketů, jako například OBI či Hornbach,“ dodal Martin Dozrál. Stejně jako na domácím českém trhu oceňují specializovaní prodejci z těchto hobby marketů u produktů společnosti SOLODOOR především vynikající poměr kvality a užitné hodnoty v porovnání s cenou, a také pružnost dodávek. Vedle toho spolupracuje SOLODOOR s „klasickými“ specializovanými společnostmi zaměřenými přímo na prodej dveří, podlah a příslušenství.

Zajímavé přitom je, že poptávka i v zemích jako Rumunsko či Bulharsko směřuje spíš k dražším produktům z portfolia SOLODOOR. „Zájem je například o dveře s laminátovou fólií CPL, která chrání proti oděru, a protipožární dveře. Velice pozitivní reakce zaznamenáváme také na nové dveře z našich vyšších modelových řad, které jsme do prodeje uvedli na konci roku 2009,“ popisuje Dozrál s tím, že doposud uzavřené kontrakty naznačují další růst exportu o zhruba 25 %.

SOLODOOR však připravuje řadu ofenzivních opatření i v tuzemsku. Vedle zcela nových modelů dveří, které představí na veletrhu IBF, chystá i podstatné posílení sítě obchodních zástupců a otevření velké exkluzivní prodejny v Brně.