Jaro v SOLODOORU: nové modely dveří

Společnost SOLODOOR, která patří k předním domácím výrobcům dveří a zárubní, představí na 15. mezinárodním stavebním veletrhu IBF nové řady interiérových dveří se špičkovou povrchovou úpravou. Inovace jsou bezprostřední reakcí na zájem zákazníků, kteří v roce 2009 požadovali právě dveře vyšších cenových kategorií.

„Celkový útlum ve stavebnictví samozřejmě zasáhl i výrobce dveří, i když v případě SOLODOOR bylo ochabení poptávky podstatně nižší, než jsme očekávali. Zajímavé je, že se zájem zákazníků nepřesunul k levným výrobkům. Naopak. Spíš nám zákazníci vyslali signál, že pokud budou do dveří investovat, tak chtějí za své peníze kvalitu,“ uvedl generální ředitel SOLODOOR Martin Dozrál. Podle něho se zájem soustřeďuje zejména na dveře s dýhou a CPL fólií, která chrání povrch proti oděru. „Podle tržních průzkumů budou nejžhavějším trendem letošního roku dveře se strukturovaným povrchem,“ dodal Martin Dozrál.

Proto technici a designéři SOLODOOR v průběhu zimních měsíců vyvinuli zcela novou řadu dveří BRILLANT, která v povrchové úpravě nabídne právě CPL fólii s dřevěným designem v kombinaci s moderní lesklou fólií v několika barevných variantách. Předěl CPL a lesklého povrchu oddělují metalické lišty.

Nová řada Brillant navazuje na tři špičkové řady pro náročnou klientelu, které slavily premiéru v závěru loňského roku – Excelent, Elegant a Solid. Modely Excelent kombinují dřevěný dezén se zapuštěnými svislými či vodorovnými hliníkovými proužky. Řada Elegant představuje prosklené dveře s hliníkovými rámečky. A konečně Solid nabízí kombinaci velké plochy prosklení s atraktivním výrazným rámečkem obaleným fólií.