SOLODOOR nabízí dveře „pro lenochy“

Společnost SOLODOOR, která patří k předním domácím výrobcům interiérových dveří a zárubní, přichází na trh se zajímavým řešením zavírání dveří pomocí magnetického zámku. Ocení jej především domácnosti, kde neustále „někdo“ nechává otevřené dveře.

Na přání zákazníka SOLODOOR osazuje nově své dveře magnetickým zámkem. Ty pak není nutné zavírat klikou, stačí je pouze přistrčit a při dosednutí dveří do zárubně střelka ve dveřním křídle automaticky a tiše zajede do protiplechu v zárubni. Otevírání dveří je ovšem klasické. 
„Ve valné většině domácností se najde někdo, kdo za sebou notoricky nechává otevřené dveře. Systém je také vhodný pro domácnosti s malými dětmi. Ze zkušenosti víme, že zatímco otevření klasických dveří nebývá pro děti problémem, se zavíráním je to už horší. Často dveře prudce zabouchnou, což může po čase způsobit jejich poškození,“ uvedl generální ředitel společnosti SOLODOOR Martin Dozrál.

Magnetický zámek se používá pouze pro bezfalcové dveře (dveře bez polodrážky). Ty nepřekrývají zárubeň, ale naopak s ní splývají. V bezfalcové variantě přitom SOLODOOR nabízí svůj kompletní sortiment s výjimkou dveří požárně odolných, kouřotěsných a protihlukových a dveří SONET. Bezfalcové dveře se zapuštěnými panty ve speciální obložkové zárubni působí velmi pěkným moderním dojmem.