SOLODOOR nabízí dveře s prodlouženou odolností proti ohni

Společnost SOLODOOR, která patří k předním domácím výrobcům dveří a zárubní, rozšířila svoji nabídku o protipožární dveře s prodlouženou odolností vůči ohni. Zatímco běžně se v této kategorii používají dveře, jež vydrží požáru vzdorovat půl hodiny, v případě nových protipožárních dveří SOLODOOR je to 45 minut.

„Tyto dveře najdou využití především v komerčních a výrobních objektech, kde mohou posloužit jako požární uzávěry a vymezovat únikové cesty. Ocení je ale i všichni soukromí uživatelé, kteří chtějí dokonale zajistit svoji nemovitost,“ uvedl generální ředitel SOLODOOR Martin Dozrál. Podle něho jsou vhodné rovněž všude tam, kde hrozí zvýšené nebezpečí vzniku požáru. Tedy například v kotelnách, garážích, dílnách a podobně. Vsazeny do kovové protipožární zárubně slouží dveře navíc i jako kouřový uzávěr. Dokážou tedy zabránit pronikání studeného i teplého kouře do místnosti také až po dobu 45 minut.

Nové protipožární dveře nabízí SOLODOOR v rozměrech 65, 75, 85, 95 x 198,5 cm, tedy pro všechny běžně užívané rozměry zárubní. Dveřní křídlo může být osazeno panoramatickým kukátkem a samozavíračem FAB MINI. Hlavní zásluhu na zvýšené odolnosti dveří má speciální vnitřní nehořlavá výplň Nobasil. SOLODOOR produkcí vysoce odolných protipožárních dveří pokračuje ve strategii směřující ke komplexnosti nabídky. Podle Martina Dozrála jsou přitom určeny nejen pro domácí trh, ale mají velkou šanci prosadit se na zahraničních trzích, především na Slovensku, v Bulharsku a Rumunsku.

Certifikaci potvrzující, že nové protipožární dveře SOLODOOR vyhovují všem zákonným státním normám vydala po provedení všech předepsaných zkoušek společnost Centrum stavebního inženýrství, a. s.