SOLODOOR investoval do nových kapacit na lakování dveří

Společnost SOLODOOR, která patří k předním domácím výrobcům dveří a zárubní, vybudovala ve svém výrobním závodu v Sušici nové moderní prostory pro lakování dveří. Investice do lakovacích a dalších technologií včetně souvisejících stavebních úprav výrobních prostor v hodnotě zhruba 6 milionů korun přinesou nejen výrazné zvýšení kvality produkce, ale umožní i podstatně zefektivnit výrobní proces.

Díky novým kapacitám se výrazně posílí možnosti společnosti v produkci dveří s dýhovými povrchy a povrchy RAL. „Naším záměrem je posilovat vývoj dýhových řad a dále rozšířit nabídku dveří s těmito povrchy. A právě nové kvalitní lakovací technologie nám to umožní,“ uvedl generální ředitel SOLODOOR Martin Dozrál. Podle něho má nová lakovna navíc dostatečnou rezervní kapacitu, umožňuje pružně reagovat na požadavky zákazníků a v případě potřeby zvýšit produkci dveří s povrchy dýha a RAL. Další typy povrchové úpravy dveří, které má SOLODOOR v nabídce, tedy především fólie, povrch CPL či nejnovější strukturovaný povrch SOLO 3D, lakování nevyžadují. 
Moderní technologie přitom přinesou zásadní zefektivnění výroby. Měsíční úspory jsou propočítány na 900 tisíc korun, takže návratnost investice je mimořádně rychlá. Výstavbou nové lakovny bylo v sušickém závodě vytvořeno 6 pracovních míst, uspořádání výroby umožňuje v případě potřeby pro lakování přijmout další zaměstnance.