SOLODOOR má aplikaci pro snadnou konfiguraci dveří

Společnost SOLODOOR, která patří k předním domácím výrobcům dveří a zárubní, nabídla na webových stránkáchwww.sestavsidvere.cz svým zákazníkům nástroj pro rychlý výběr nejvhodnějších dveří do interiéru. Takzvaný konfigurátor dveří je ojedinělou aplikací svého druhu v Česku, která je určena nejen odborníkům a prodejcům, ale i laikům. Výrazně zpřehledňuje a zjednodušuje orientaci uživatele v rozsáhlé škále modelů, dezénů či prosklení dveří. Zároveň poskytuje okamžitou informaci o ceně zvolené kombinace.

„Máme v sortimentu na dvacítku výrobkových řad dveří, v každé řadě několik modelů s různými možnostmi povrchové a barevné úpravy či prosklení. Konfigurátor umožňuje se v této škále rychle orientovat a dovoluje jednoduše sestavit si dveře podle přání,“uvedl generální ředitel SOLODOOR Martin Dozrál.

Tvůrci konfigurátoru vycházeli z přesvědčení, že nákup dveří je stále více citovou záležitostí. Zákazníci jsou stále náročnější na design a chtějí si okruh svých favoritů vytvořit ještě před tím, než vyrazí do prodejen a začnou posuzovat vzorky dveří v reálu.

Uživatel konfigurátoru při sestavování začíná výběrem některé z modelových řad. Pod každou řadou se pak skrývají jednotlivé konkrétní modely, u kterých lze volit různé dezény povrchu (CPL, fólie, dýha apod.), typ prosklení, nejrůznější doplňky a technické podrobnosti (rozměr dveří, pravé nebo levé dveře). Veškeré parametry sestavy lze v průběhu výběru velmi jednoduše měnit. Pro každou zvolenou sestavu se přitom zákazníkovi okamžitě zobrazuje i její cena. Svoji finální sestavu dveří může uživatel doplnit také o zárubně. V konečném kroku je pak možné vybranou kombinaci přímo elektronicky objednat u společnosti SOLODOOR. Jinou alternativou je volbu vytisknout a navštívit nejbližšího prodejce dveří SOLODOOR. Seznam prodejců je přitom rovněž součástí konfigurátoru. 
Konfigurátor je velkým pomocníkem i pro prodejce dveří SOLODOOR. Přímo ve svých prodejnách mohou pomoci zákazníkům s výběrem ideálního designu dveří, a to i těch modelů a kombinací, které právě nemají skladem. „Konfigurátor je tak univerzálním řešením pro zákazníky i prodejce dveří,“ dodal Martin Dozrál. Podle něho však ocení nový nástroj nejen přímí zákazníci a prodejci, ale i stavebníci, architekti či projektanti.

Nový konfigurátor představuje otevřený systém, který lze dále upgradovat. Ve druhé fázi nabídne aplikace možnost zasazovat konkrétní modely dveří v počítači do vybraných interiérů. Dalším vylepšením bude funkce pro práci s trojrozměrnými modely dveří, kterou ocení především architekti a projektanti. Zvažuje se dokonce software, který by zákazníkům umožnil zkoušet, jaké dveře nejlépe ladí například s jejich vlastním obývacím pokojem či kuchyní.