Jak vybrat interiérové dveře

Aktualita

Na trhu je široká nabídka nejrůznějších dveří, liší se podle typu, použitého materiálu, dekoru, provedení, barev a povrchů. Každý si tedy může vybrat podle svých představ. Jak se ale v nabídce zorientovat a zvolit ty správné dveře? Poradíme vám!

Typ a orientace dveří

Existují dva základní typy dveří – klasické otočné a posuvnéU klasických si musíte následně zvolit orientaci, o které rozhoduje umístění pantů dveří. Myslete také na dostatek místa v prostoru, kam se dveře budou otvírat.

Posuvné dveře jsou ideální hlavně do menších bytů, kde bojujete s každým centimetrem, a zároveň nechcete, aby se Vám v rohu potkávaly při současném otevření dvoje dveře. Posuvné dveře mohou jezdit po garnýži či pojezdové liště instalované na zdi nebo zajíždět do stavebního pouzdra.

Otočné dveře a posuvné dveře do garnýže

Posuvný systém PATRIOT

Plné, prosklené či celoskleněné dveře?

O zvolení vhodné výplně rozhoduje účel místnosti, do které chcete dveře instalovat. V případě, že chcete především soukromí, volte dveře plné. Pokud chcete do místnosti pustit více přirozeného světla, vyberte si dveře prosklené nebo celoskleněné. Průsvitné dveře zajistí dostatek světla v místnosti a zároveň soukromí (zamezují přímému průhledu do místnosti), průhledné pak umožňují navíc vizuální propojení místností a výhled. 

Dveře plné ELEGANCE 4, povrch CPL SOLO 3D Dub přírodní

Prosklené dveře UNICO 11, povrch SOLO MATRIX Monza, sklo Satinato

Povrchové úpravy

Volba povrchu dveří by měla odpovídat intenzitě „provozu“ v domácnosti. V případě, že nevyžadujete vysokou odolnost proti poškození, můžete zvolit dveře s fóliovou povrchovou úpravou, což je ekonomická varianta s nízkými pořizovacími náklady.

Pokud máte děti nebo domácí mazlíčky, doporučujeme odolnější laminátový povrch neboli CPLSkvělou volbou jsou odolné povrchy SOLO MATRIX, SOLO 3D nebo CPL, které vynikají autentickým dřevěným vzhledem nejen na pohled, ale i na dotek, kdy pohmatem cítíte strukturu dřeva.

Další variantou povrchové úpravy je lak, díky kterému je možné dosáhnout přesného odstínu barvy dveří dle Vašich představ.

Dveře GABRETA 3, povrch SOLO TRUKTUR Beton, sklo Satinato

Posuvné dveře do pouzdra POLAR 5 bílý lak, sklo Satinato

Dveře jsou důležitou designovou součástí. Vhodně zvolený dekor dveří a správné doplňky, jako jsou zárubně, kliky nebo kování, dotvoří celkový dojem dveří v interiéru. Elegantní a moderní vzhled dveří lze podpořit volbou oblé hrany dveří nebo bezfalcového provedení dveří.

Bezfalcové provedení dveří UNICO 11, povrch SOLO MATRIX Mystery, sklo Satinato

Více informací najdete na našem webu www.solodoor.cz a pokud si s něčím nebudete vědět rady, napište nám na info@solo.cz, rádi Vám poradíme!

Přijďte se podívat na dveře SOLODOOR naživo

19 značkových prodejních studií a 75 dalších smluvních prodejen v ČR i na Slovensku

Najít nejbližší prodejnu
Nastavit aktuální pozici
Vzdálenost do:
Showing all 94 locations

Značkové prodejny SOLODOOR

Ostatní smluvní prodejny