Historie firmy

Firma SOLODOOR je nástupcem všem známého dřevařského podniku Solo Sušice. A jak došlo k tomu, že se tato dřevařská firma přeměnila na jednoho z největších výrobců dveří u nás?

KDE TO VŠECHNO ZAČALO?

Součástí tehdejšího  podniku SOLO Sušice byla ještě v roce 1998 rovněž divize Dřevařská výroba Sušice, kde se vyráběly sololitové desky a výseky pro Škodovku a kombinované nosníky. Tato výroba však měla trvale klesající obraty. V roce 1998 došlo k fatální havárii na hlavním lisu, na kterém se vyráběly klíčové výrobky tehdejšího výrobního portfolia , a proto bylo náhle zapotřebí vyřešit, jak dál – tzn. jak naložit s know-how získaným díky dlouhodobě provozované dřevařské výrobě a postarat se o zaměstnance.

Žádný dlouhodobý, komplexní plán na změnu, se kterou samozřejmě nikdo nepočítal, neexistoval. Vědělo se však, že firma chce zůstat u dřevařské výroby a může se opřít o kvalifikované zaměstnance. Po společné úvaze tehdejšího managementu společnosti a jejích majitelů a provedeném průzkumu trhu bylo rozhodnuto, že se tu budou vyrábět dveře, protože je to produkt dlouhodobě prodejný, který navíc každý potřebuje a který také poskytuje prostor pro další vývoj. V té době tyto výrobky vypadaly samozřejmě úplně jinak než dnes. Koupila se hranovačka z druhé ruky, dvacet let starý lis, malé CNC na výřezy pro sklo a vše se rozjelo. Následně přibyly ještě stroje na výrobu zárubní a vývoj šel dál až ke komplexní výrobě, kterou má SOLODOOR dnes.

Podobně jako na samém začátku firmy SOLODOOR se i dnes specializujeme na výrobu dveří a zárubní. Tyto produkty však dokážeme vyrobit mnohem sofistikovaněji, kvalitněji a v nezměrném počtu variant a provedení. To vše nám umožňují mnohamiliónové investice do nových špičkových výrobních technologií, které jsme realizovali v uplynulých letech.

Pořídili jsme novou lakovací linku včetně stříkacího automatu pro výrobu vysoce kvalitního lakovaného sortimentu, který se stává jednoznačným designovým trendem. Pořízen byl také moderní automatizovaný lisovací uzel, průběžné CNC a především unikátní formátohranovací centrum, díky kterému jsme jako jedni z mála v Evropě schopni nabídnout našim zákazníkům  dveře a zárubně s unikátní oblou hranou. V nedávné době proběhla kompletní obměna technologie na výrobu zárubní, která nás opět výrazně posunula dále, co se týká kvality i objemu vyrobených produktů. V současnosti máme nejmodernější výrobu zárubní v České republice s využitím pokročilých prvků robotizace.

 

 

 

 

 

Nejste si výběrem jistí a potřebujete poradit?

Chci poraditKonfigurátor

Přijďte se podívat na dveře SOLODOOR naživo

20 značkových prodejních studií a 75 dalších smluvních prodejen v ČR i na Slovensku

Najít nejbližší prodejnu
Nastavit aktuální pozici
Vzdálenost do:
Showing all 95 locations

Značkové prodejny SOLODOOR

Ostatní smluvní prodejny