Na co si dát pozor při výběru interiérových dveří

Aktualita

Na trhu je široká nabídka nejrůznějších dveří, liší se podle typu, použitého materiálu, dekoru, provedení, barev a povrchů. Každý si tedy může vybrat podle svých představ. Jak se ale v nabídce zorientovat, na co si dát pozor a jak zvolit ty správné dveře? Poradíme vám!

 

Posuvné dveře jsou skvělým a atraktivním řešením pro každý interiér (dveře Klasik plné v povrchu CPL SOLO 3D dub bělený)

Na co nezapomenout?

Volba barvy či dekoru dveří je sice pro mnoho lidí tou nejzábavnější částí celého nákupního procesu, je ale potřeba myslet na to, že dveře by neměly jen dobře vypadat, ale především by měly správně plnit svoji funkci, kterou není jen otevírání a zavírání. Velmi důležitá je také volba systému otevírání  (klasické otočné či posuvné), orientace (pravé nebo levé) a výplně dveří (plné, prosklené či celoskleněné).

Zásadní je správně zvolit povrchovou úpravu dveří, a to dle intenzity provozu v domácnosti. Pro domácnosti s dětmi či domácími mazlíčky je určitě vhodné volit povrch s vysokou odolností proti mechanickému poškození, např. SOLO MATRIX nebo CPL SOLO 3D. Jedná se o nejmodernější laminátové povrchy, které vynikají mimořádnou odolností a dokonale imitují strukturu dřeva a to na pohled i na dotek – pohmatem je možné cítit jemné drážky.

Dveře v odolném povrchu odolají i dětským hrátkám (dveře Elegance 4 ve vysoce odolném povrchu CPL SOLO 3D dub přírodní)

Pokud mají zákazníci speciální požadavky, ani to není v dnešní době problém. Na trhu jsou k dostání dveře kouřotěsné, požárně odolné, bezpečnostní či protihlukové.

Při nákupu dveří je potřeba myslet také na to, že v domácnosti jsou místnosti, které mají specifické mikroklima, jako například koupelny nebo kuchyně. Pokud do těchto místností nainstalujeme běžné dveře, tak během poměrně krátké doby dojde k jejich kroucení, prohýbání, rozkližování hran či jiným nežádoucím deformacím. Ideální je tedy zvolit KLIMA dveře se speciální úpravu konstrukce dveří, která skvěle eliminuje rozdíly v teplotě a vlhkosti mezi jednotlivými místnostmi, a dveře tak slouží bez komplikací mnoho let.

Odborné poradenství má cenu zlata

Správný výběr dveří není jednoduchá záležitost, kritérií ke zvážení je opravdu mnoho. Pokud si nejsme jistí, je na místě konzultace s odborníky. Ti dokážou dobře a rychle poradit, jaké dveře bychom měli zvolit. Ve značkových prodejnách SOLODOOR rozmístěných po celé republice dostane zákazník komplexní servis – může se na dveře podívat naživo, projít si katalog s kompletním sortimentem a především svoje představy konzultovat s vyškoleným personálem, který má o nabízených dveřích perfektní přehled. Zákazník tak odchází s pocitem, že si vybral správné dveře a navíc ještě ušetřil čas.

Bílé dveře se skvěle kombinují s jakýmkoliv interiérem (dveře POLAR 7 v bílém laku vytvrzeném v UV tunelu)

Prověřte si výrobce!

Před nákupem je vhodné prověřit si výrobce, od kterého si plánujeme dveře objednat. Mělo by se jednat o zavedenou výrobu, která se může prezentovat kvalitními výrobky. Naší pozornosti by neměly uniknout také další služby, které výrobce nabízí, případně nenabízí. Pokud jde o výrobce, který si stojí za kvalitou svých produktů, bývá součástí jeho služeb osobní poradenství, profesionální montáž a záruční i pozáruční servis.

Dveře mají v každé domácnosti svoji nenahraditelnou funkci. Nejenže oddělují, nebo naopak propojují jednotlivé místnosti, ale také dotváří atmosféru celého interiéru – vhodně zvolené dveře pozvednou každé bydlení na vyšší úroveň. Dveře by svým uživatelům měly sloužit mnoho let, proto je potřeba jejich výběru věnovat dostatek času a pozornosti. Lidé se často zaměřují především na designovou stránku, ta by ale rozhodně neměla být jediným kritériem. 

 

 

 

Přijďte se podívat na dveře SOLODOOR naživo

20 značkových prodejních studií a 74 dalších smluvních prodejen v ČR i na Slovensku

Najít nejbližší prodejnu
Nastavit aktuální pozici
Vzdálenost do:
Showing all 94 locations

Značkové prodejny SOLODOOR

Ostatní smluvní prodejny