Sladěný interiér přispívá k harmonii domova

Aktualita

Domov je místem, kde se chceme cítit dobře a spokojeně. Důležitou roli v tom, jak se cítíme, když přijdeme domů, hraje to, jak naše domácnost vypadá. Pokud interiér není sladěný a působí nesourodě, jen těžko bude domov vyzařovat pohodu. Mezi prvky, které výrazně ovlivňují vzhled a atmosféru domácnosti patří interiérové dveře a podlahy. Jak je sladit, aby byl domov oázou klidu, do které se budeme rádi vracet?

Vyhněte se zbytečným přehmatům!

Na trhu je v současné době prakticky nepřeberné množství materiálů, dekorů a různých provedení, ze kterých si můžeme při zařizování domácnosti vybírat. Zorientovat se v nabídce a zvolit to správné vybavení, které spolu bude ladit a vytvoří jednotný design domova, ale není pro mnohé z nás jednoduchou záležitostí. Každý si samozřejmě vybírá především podle svého vkusu, zároveň ale existují určitá obecná doporučení, díky kterým se můžeme vyhnout nepříjemným přešlapům.

V prvním kroku je vhodné zaměřit se na interiérové dveře a podlahy. Ty se totiž nemění tak často jako například nábytek nebo výmalba. A pokud si dobře vybereme, dveře i podlahy nám budou sloužit mnoho let. Povrch dveří i materiál podlahy by měly odpovídat intenzitě provozu domácnosti a potřebám jejích členů. Ideálně bychom měli volit pro celou domácnost dveře z jedné modelové řady (v různých provedeních vhodných do jednotlivých místností) a následně ke dveřím sladit podlahu, čímž dosáhneme jednotnosti a celistvosti. Dosažení jednotného a ničím nerušeného designu domácnosti napomůže také sjednocení interiérových dveří se dveřmi vchodovými. Díky spolupráci dvou českých výrobců – společností SOLODOOR a NEXT je možné pro vchodové bezpečnostní dveře zvolit identický dekor jako pro dveře interiérové.

Jak postupovat při výběru?

Dle interiérových designérů existují dvě možnosti, jak k výběru dveří a podlahy přistupovat. Jednou z možných variant je zvolit pro dveře a podlahy identický dekor. V tomto případě je nejlepší vybírat oboje najednou a na jednom místě, protože se tak eliminuje riziko, že odstíny nebudou úplně stejné a ve výsledku spolu nebudou ladit. Ani stejný název dekoru totiž není zárukou, že dveře a podlaha budou mít zcela identický vzhled, a jednoduše se tak může stát, že výsledný dojem nebude odpovídat našim představám. „Záleží nám na tom, aby naši zákazníci byli vždy maximálně spokojeni a snažíme se neustále vylepšovat servis, který jim nabízíme. Nově jsme proto v našich vybraných značkových prodejnách rozšířili nabídku dveří a zárubní také o nabídku podlah světoznámého výrobce EGGER. Ve spolupráci s interiérovou architektkou jsme vytvořili více než 30 identických dekorů, ze kterých si zákazníci mohou vybrat a vytvořit si tak útulný, harmonický a designový domov, “ říká Martin Dozrál, generální ředitel společnosti SOLODOOR. Druhou možností je přistupovat k výběru podlahy opačně a jít cestou kontrastu – ke světlým dveřím zvolit tmavou podlahu nebo naopak.

V obecné rovině platí několik základních pravidel, díky kterým se můžeme vyhnout nežádoucím přehmatům, které ve výsledku zkazí výsledný dojem z interiéru. V případě malých prostorů se doporučuje volit světlé barvy, které místnost opticky zvětší, provzdušní a dodají jí elegantní vzhled. Naopak do větších prostorů se hodí tmavší odstíny, které zde hezky vyniknou, působí luxusně a zároveň prostor takzvaně usadí. Dveře bychom měli vždy ladit se dvěma nebo maximálně se třemi pevnými interiérovými prvky, mezi které patří podlaha, nábytek, okna nebo schody. Zároveň by v jedné místnosti měly být maximálně dva dekory dřeva, aby interiér nepůsobil nesourodě a roztříštěně.

Pokud se budeme řídit těmito radami specialistů na interiérový design, nešlápneme při zařizování domova vedle.

 

Přijďte se podívat na dveře SOLODOOR naživo

19 značkových prodejních studií a 75 dalších smluvních prodejen v ČR i na Slovensku

Najít nejbližší prodejnu
Nastavit aktuální pozici
Vzdálenost do:
Showing all 94 locations

Značkové prodejny SOLODOOR

Ostatní smluvní prodejny