Jak na montáž dveří a zárubní

Aktualita

Dveře dotváří vzhled celého interiéru. Každá místnost má však svá specifika, proto je vhodné jejich výběr pečlivě promyslet.

Dveře plné zajistí dostatek soukromí a lepší zvukovou izolaci, s prosklenými dveřmi bude místnost světlejší a vzdušnější. Do místností s rozdílnou teplotou volte KLIMA dveře, hlučný prostor oddělíte dveřmi s protihlukovou úpravou, jinde jsou zase vhodné dveře protipožární. Při výběru dveří nezapomínejte ani na jejich povrch. Do domácností obývané dětmi či zvířecími mazlíčky, stejně tak do místností s různou vlhkostí a teplotou, bychom měli volit odolnější povrchy, např. SOLO MATRIX, SOLO STRUKTUR nebo povrchy CPL (CPL SOLO 3D, CPL 0,2, CPL 0,8). Poradí si s dětskými hrami i se zvířecími drápky bez viditelného poškození. Správným výběrem zajistíte dveřím dlouho životnost! 

Dveře ELEGANCE 4 s povrchem CPL SOLO 3D DUB PŘÍRODNÍ

Dveře UNICO 11 s povrchem SOLO MATRIX MONZA a sklem SATINATO

Jakou volit šířku dveří?

Volba dostatečné, nikoli však přehnané šířky, je klíčová. Pro obytné místnosti se standardně používá šířka dveří 80 cm. Ale například pro komoru, prádelnu či technické místnosti postačí šířka 60 či 70 cm. Častou chybou při osazování interiérových dveří, je použití příliš širokých dveřních křídel u otočného způsobu otevírání. Dveře mohou při otevření překážet nebo narážet do nábytku umístěného v okolí. Šířku dveří i směr jejich otevírání zvažujte raději s předstihem, především v závislosti na předpokládaném rozmístění nábytku a očekávaném „provozu“ v místnosti.

Dveře RAINBOW 18 s povrchem LAK HEAVEN

Poradíme si i s ocelovými zárubněmi

Sladěním dveří a zárubní vytvoříte skvělý designový prvek. A ocelové zárubně nemusí být překážkou k jejich dokonalému vzhledu! Pokud se rozhodnete nahradit ocelové zárubně obložkovými, nabízí se dvě možnosti: Obklad ocelové zárubně, kdy se obložka montuje po odstranění pantů přímo na starou ocelovou zárubeň za pomoci montážní pěny. SOLODOOR nabízí tuto možnost i pro užší zárubně, které se používali převážně v panelových domech, a to díky speciálnímu obkladu ocelové zárubně OOZS. Tato varianta je jednodušším řešením, které nevyžaduje výrazné stavební úpravy.

Obložková zárubeň speciální OOZS

Dražší, ale ve výsledku elegantnější variantou je vyřezání stávajících ocelových zárubní a instalace nové obložkové zárubně. Stavební úprava tohoto typu musí být samozřejmě schválena majitelem domu a posouzena statikem. Znamená bourání, dočasnou špínu a stavební ruch v domácnosti. Ale konečný estetický efekt kompletu dveří a zárubně to určitě vynahradí!

Dveře VERTIGO 3 s povrchem SOLO MATRIX MYSTERY a sklem SATINATO

Když není místa nazbyt

V případech, kdy hraje svoji roli každý centimetr, doporučujeme místo otočných dveří instalovat dveře posuvné. Odpadne tím potřeba volného prostoru v místnosti nutného pro otevírání dveřního křídla.

Dveře STYL 17 s povrchem CPL SOLO 3D DUB BĚLENÝ a sklem SATINATO

Chytrým řešením pro malé byty jsou také dveře s praktickými vychytávkami. Díky modelové řadě VERTIGO VARIANT můžete dveře proměnit ve věšák, zrcadlo či využít dveře jako tabuli, kterou ocení převážně děti.

Dveře VERTIGO VARIANT s povrchem CPL DUB ROYAL

Dveře VERTIGO VARIANT s povrchem CPL SOLO 3D DUB BĚLENÝ

Jak na montáž dveří a zárubní

Určitě doporučujeme  přenechat zaměření i samotnou montáž interiérových dveří a zárubní na odbornících, a to jak kvůli jejich zkušenostem a profesionalitě, tak i kvůli případným reklamacím. Při montáži svépomocí může dojít k chybě již při prvotním měření, či k poškození dveří a zárubní při jejich instalaci.

Pokud budete potřebovat s čímkoliv poradit, napište nám na info@solo.cz, rádi Vám pomůžeme!

Přijďte se podívat na dveře SOLODOOR naživo

19 značkových prodejních studií a 74 dalších smluvních prodejen v ČR i na Slovensku

Najít nejbližší prodejnu
Nastavit aktuální pozici
Vzdálenost do:
Showing all 93 locations

Značkové prodejny SOLODOOR

Ostatní smluvní prodejny