Nejprodávanější dveře? Ty s designovým prosklením…

Dveře a zárubně již neplní pouze svou praktickou funkci v domácnosti, staly se také významným designovým prvkem interiéru. Výběr bychom měli zvažovat především dle účelu dveří - nejprve rozlišujeme, zda se jedná o vchodové dveře do bytu, které by měly splňovat odolnost proti požáru, měly by mít dobré akustickoizolační vlastnosti a bezpečností prvky proti nezvaným návštěvníkům, či zda se jedná o dveře interiérové, uvnitř bytu. Společnost SOLODOOR, přední český výrobce interiérových dveří a zárubní, nabízí nespočet modelů v mnoha povrchových úpravách, barvách a dekorech, vybírat můžeme také z několika druhů prosklení nebo řešení dveří v prostoru.

Mezi nejprodávanější modely posledních let pak patří především interiérové dveře s prosklením. Sklo v kombinaci s dřevem totiž působí v interiéru velmi vkusně a moderně, proto společnost SOLODOOR nabízí nespočet modelů právě se skleněnou výplní. Vzor a zabarvení skla lze vybírat z mnoha variant u každé modelové řady – od čirého skla vhodného do společných prostor bytu, přes skla jemně zabarvená, až po diskrétní mléčné, neprůhledné sklo vhodné třeba do koupelny či ložnice.

U zákazníků společnosti SOLODOOR patří k nejoblíbenějším modelové řady GABRETA, SONG nebo STYL. Zatímco elegantní modelová řada GABRETA nabízí čtyři modely s úzkým proskleným proužkem s různým umístěním nebo zahnutím, řada SONG naopak obsahuje i pět modelů bez prosklení, pouze se zvýrazněným rámečkem. Variantu se skleněnou výplň pak lze volit z dalších šesti obměn a zde rozlišujeme, zda se jedná o prosklení pouze do dvou třetin dveří, či zda jde o prosklení od shora až dolů. Volit lze také mezi několika druhy rozmístění ozdobných lišt a rámečků.

Modernímu interiéru sluší také modelová řada STYL, která nabízí celkem 8 modelů, z toho 3 bez skleněné výplně a pět modelů s prosklením. Vybírat lze ze svisle nebo vodorovně položených okének a volit i jejich šířku.  

Samostatnou kapitolou je pak výběr povrchu dveří. A jak ho zvolit nejlépe? To záleží především na provozu domácnosti, protože právě dveře patří k nejvíce namáhaným prvkům v interiéru. U výše zmíněných modelových řad od společnosti SOLODOOR máme na výběr hned ze tří druhů povrchů. Nejlevnějším řešením je fólie – jsou zde nízké pořizovací náklady a v nabídce nalezneme celou řadu zajímavých dekorů v imitaci dřeva i dalších přírodních materiálů. Fólie však poskytuje pouze základní odolnost vůči mechanickému poškození, hodí se tak do klidných domácností bez dětí a zvířat, kde svou službu bude skvěle plnit po řadu let.

Velmi odolnou variantu představuje CPL laminátový povrch, který jen tak něco nepoškrábe. Samozřejmostí je velký výběr z mnoha dekorů, CPL povrch však disponuje i mimořádnou odolností vůči vlhkosti nebo vyblednutí barvy vlivem slunečního záření, hodí se tak i do koupelen nebo slunných pokojů. Snadné je i čištění povrchu běžnými čistícími přípravky, takto upravené dveře jsou tak ideální do „živějších“ domácností s malými dětmi a zvířecími mazlíčky.

Povrch SOLO 3D disponuje všemi vlastnostmi jako již zmíněný CPL laminátový povrch, navíc ale dokonale imituje skutečnou strukturu přírodního dřeva. Je tak výborným kompromisem i pro náročnějšího zákazníka, který požaduje vysokou kvalitu, odolnost a autentický přírodní vzhled.

Pro dokonalý výsledek při výběru dveří nabízí společnost SOLODOOR svým zákazníkům hned několik řešení zárubní, které pozvednou vzhled interiéru o patro výš: klasické obložkové zárubně, obklad ocelové zárubně nebo zárubně k posuvným dveřím. Všechny typy jsou k dostání v různých povrchových úpravách, dezénech a barvách tak, aby byly sladěny s vybranými dveřmi i celým interiérem.