I s dětmi si můžete pořídit skleněné dveře

Aktualita

V domácnosti, kde žijí nejen malé děti, ale třeba i zvířecí mazlíčci, dbáme na zvýšenou bezpečnost. Proto, pokud zvolíme do interiéru například dveře s prosklením, mělo by sklo vydržet nejen běžnou manipulaci, ale i prudší zabouchnutí. Vysokou odolnost však očekáváme i od povrchu dveří.

A jaký povrch dveří a prosklení zvolit?

Kombinace skla s jinými materiály, ať už se jedná o dřevo, jeho imitace či lakované povrchy, působí v interiéru velmi vkusně a v dnešní době není vůbec nutné se ve výběru nijak omezovat, abychom zajistili bezpečnou domácnost. Výrobci totiž myslí nejen na  estetickou stránku, ale i praktičnost a bezpečí. SOLODOOR nabízí velmi odolný povrch CPL nebo SOLO MATRIX, který odolá mechanickému poškození, a to i v případě, kdy po dveřích dítě přejede klíčem či tužkou, nebo se do něj drápky opřou zvířata.

Dveře UNICO 21 s povrchem SOLO MATRIX RIMINI a sklem SATINATO

Líbivější variantou je pak povrch CPL SOLO 3D, který je nejen odolný jako fólie CPL, ale díky propracovanému 3D povrchu imituje strukturu skutečného dřeva. Oba tyto povrchy jsou nenáročné na údržbu a lze je ošetřovat běžnými čisticími prostředky.

Dveře GABRETA 1 s povrchem CPL SOLO 3D DUB PŘÍRODNÍ a sklem SATINATO

Bezpečnostní sklo pro každou domácnost

Dnes už se nemusíme bát pořídit si prosklené dveře i v případě, že Vám doma pobíhají malé děti. Skleněné výplně dveří SOLODOOR jsou z bezpečnostního 4mm skla, které dokáže čelit i prudšímu zacházení při hrátkách Vašich malých ratolestí. U větších skleněných ploch pak doporučujeme volit kalené bezpečnostní sklo o tloušťce 8mm, které se jen tak nevysype, bouchne-li se dveřmi trošku důrazněji.

U dveří se vsazeným sklem, které je součástí konstrukce (modelová řada SONET, POLAR 7, RAINBOW 7) či u celoskleněných dveří (modelová řada CRISTAL) je použití bezpečnostního 8mm skla samozřejmostí.

Dveře SONET 1 s povrchem SOLO MATRIX MONDENDA a sklem SATINATO

Dveře POLAR 7 se sklem SATINATO

Celoskleněné dveře CRISTAL Standardní se sklem SATINATO

Ale ani bezpečnostní sklo není nerozbitné. Jeho bezpečnost však spočívá v tom, že pokud dojde k opravdu nadměrnému zatížení a bude překročena hranice pevnosti, sklo se rozsype na malé, drobné a především neostré úlomky.

Dbáte-li na bezpečný, ale vkusný domov, není nabídka interiérových dveří výrazně limitována. Vybírat lze z mnoha modelů, barev, dekorů i druhů skel od čirého po jemně zabarvené do bronzova či šeda, až po vzorované či diskrétní neprůhledné sklo.

Sklo KŮRA ČIRÁ

Sklo PLANIBEL BRONZ

Sklo SATINATO

U modelu SONET 1 , kde je prosklení dostatečně široké, lze volit designové pískované vzory, a to ze třech různých motivů. Pískování dovolí tyto dveře vsadit i do místností, kde vyžadujeme soukromí, jako např. v koupelně nebo v ložnici.

Dveře SONET 1 s povrchem SOLO MATRIX MONDENA, pískovaný VZOR 1

Celoskleněné dveře vypadají v interiéru velice elegantně a dodají mu nádech luxusu. Řada CRISTAL nabízí hned několik modelů v různých úpravách – čistých čirých, neprůhledných nebo rýhovaných.

Celoskleněné dveře CRISTA STANDARDNÍ KLAR

Celoskleněné dveře CRISTAL RÝHOVANÉ EXQUISIT 16

Potřebujete poradit? Napište nám na info@solo.cz a my Vám rádi pomůžeme s výběrem těch správným dveří pro Váš domov!

Přijďte se podívat na dveře SOLODOOR naživo

19 značkových prodejních studií a 75 dalších smluvních prodejen v ČR i na Slovensku

Najít nejbližší prodejnu
Nastavit aktuální pozici
Vzdálenost do:
Showing all 94 locations

Značkové prodejny SOLODOOR

Ostatní smluvní prodejny