I s dětmi můžete pořídit skleněné dveře s bezpečnostním sklem

I s dětmi můžete pořídit skleněné dveře s bezpečnostním sklem

 

V domácnosti, kde žijí nejen malé děti, ale třeba i zvířecí mazlíčci, dbáme na zvýšenou bezpečnost. Proto, pokud zvolíme do interiéru například dveře s prosklením, mělo by sklo vydržet nejen běžnou manipulaci, ale i prudší zabouchnutí. Vysokou odolnost však očekáváme i od povrchu dveří.

A jak správně povrch dveří a prosklení zvolit?

Kombinace skla s jinými materiály, ať už se jedná o dřevo, jeho imitace či lakované povrchy, působí v interiéru velmi vkusně a v dnešní době není vůbec nutné se ve výběru nijak omezovat, abychom zajistili bezpečnou domácnost. Výrobci totiž myslí jak na estetickou stránku, tak i praktičnost a bezpečí. Například společnost SOLODOOR nabízí velmi odolný CPL povrch, který odolá mechanickému poškození, a to i třeba v případě, že po dveřích dítko přejede klíčem či tužkou, nebo se do něj drápky opřou zvířata.

Ještě líbivější variantou je pak povrch SOLO 3D (výrobcem je rovněž SOLODOOR), který nejen že je stejně odolný jako fólie CPL, ale navíc imituje strukturu skutečného dřeva, takže v interiéru zcela zastoupí dřevo skutečné. Oba tyto povrchy jsou nenáročné na údržbu, lze je ošetřovat běžnými čisticími prostředky, aniž bychom se museli bát, že dveře jakkoliv poškodíme.

Bezpečnostní sklo pro každou domácnost

Co se prosklení u dveří týče, zde také nemusíme výběr dveří do interiéru kvůli bezpečnosti jeho nejmenších a nejroztomilejších členů dramaticky omezovat. Společnost SOLODOOR nabízí modely dveří, ve kterých je již standardně použito sklo bezpečností, 8milimetrové, které se jen tak nevysype, bouchne-li se dveřmi trošku důrazněji.

Jde například o všechny modely dveří SONET, model POLAR 7, RAINBOW 7, nebo novinku L’ENTRÉÉ, v těchto případech se totiž jedná o modely dveří se vsazeným sklem, které je součástí konstrukce. Samozřejmostí je pak použití bezpečnostního 8milimetrového skla u dveří celoskleněných.

Bezpečnostní sklo lze ale vsadit i do všech ostatních modelů dveří SOLODOOR s prosklením, kde je v základní variantě nabízeno sklo standardní. V tomto případě je pak použito tvrzené bezpečnostní 4milimetrové sklo, které je taktéž připraveno čelit i prudšímu zacházení při hrátkách našich milých ratolestí, aniž by byla narušena jejich bezpečnost v takto živé domácnosti.

Samozřejmě ani bezpečnostní sklo není nerozbitné. Jeho bezpečnost však spočívá v tom, že pokud dojde k opravdu nadměrnému zatížení a bude překročena hranice pevnosti, sklo se rozsype na malé, drobné a především neostré úlomky.

Dbáte-li na bezpečný, ale i vkusný domov, není nabídka interiérových dveří výrazně limitována. Zvolit lze jak z mnoha modelů, barev či dekorů, tak i druhů skel od čirého po jemně zabarvené do bronzova či šeda, až po vzorované či diskrétní neprůhledné prosklení.

Navíc u modelu SONET 1 (SOLODOOR), kde je prosklení dostatečně široké, lze zvolit designové pískované vzory, a to hned ze sedmi různých motivů. Pískování dovolí tyto téměř prosklené dveře vsadit i do místností, kde vyžadujeme soukromí, jako např. v koupelně či ložnici.

Bát se ale nemusíme ani dveří celoskleněných, které společnost SOLODOOR pro tento rok nově zařadila do své nabídky. Řada CRISTAL nabízí hned několik modelů celoskleněných dveří v různých úpravách – od čistého čirého či neprůhledného vzhledu po dveře se sítotiskem, pískovanými motivy či dveře rýhované. Samozřejmostí je pak použití bezpečnostního 8milimetrového skla, které při případné nehodě zajistí bezpečnost všech členů domácnosti. Navíc v interiéru takové dveře působí velmi vkusně a luxusně.