Jak vybrat ty nejlepší dveře do bytu a domu

Aktualita

Dveře tvoří významný designový prvek. Přesto by jejich výběru nemělo dominovat jen estetické hledisko. Ovlivňují i funkčnost obytných prostor. Správná volba proto vyžaduje řešit i technické detaily.

Chraňte svůj majetek

Vchodové dveře představují samostatnou kapitolu, protože bezesporu patří v domácnosti k nejvíce namáhaným. Při jejich výběru nezapomínejte na to, že by měly být především bezpečnostní. Dobré izolační vlastnosti (protihlukové, proti ztrátám tepla), ochrana před nezvanými návštěvníky a požárem jsou dalšími kritérii, která byste neměli opomenout.
Dokonalejší řešení představuje speciální zárubeň a úprava zabraňující průniku teplého i studeného kouře. Ale i u bezpečnostních dveří si můžete vybírat ze spousty dekorů a sladit je tak se všemi dveřmi v domácnosti.

Bezpečnostní dveře s povrchem SOLO MATRIX MYSTERY

Bezpečnostní dveře s povrchem CPL ŠEDÁ

Vhodně zvolený povrch zvýší odolnost dveří

Při „běžném“ provozu domácnosti postačí dveře se standardní foliovou úpravou. V bytech, kde si hrají děti či pobíhají domácí mazlíčci, je třeba zvážit důkladnější ochranu. Vynikající služby poskytuje povrchová úprava SOLO MATRIX či laminátová CPL fólie o tloušťce 0,2 mm a 0,8 mm, která dveře brání před oděrem. Nezanedbatelnou výhodou fólií je také barevná stálost a snadnější údržba. Nejmodernější povrch CPL SOLO 3D nebo SOLO STRUKTUR nabízí plastickou strukturu, která dokonale imituje strukturu dřeva.

Dveře UNICO 32 s povrchem SOLO MATRIX BERGAMO

Dveře VERTIGO 11 s povrchem CPL SOLO 3D DUB PŘÍRODNÍ

Pusťte domů světlo

Prosklení dveří dokáže celý interiér výrazně odlehčit a projasnit. Existuje přitom celá řada variant od bohatého prosvětlení až po decentní úzký skleněný pruh, od plně průhledných skel až po matná. I zde je ovšem namístě zvažovat bezpečnost. Proto se zejména u větší skleněné plochy doporučuje osazovat dveře bezpečnostním sklem o tloušťce 4 či 8 mm, které se při nárazu neroztříští na ostré kousky.

Dveře POLAR 7 se sklem SATINATO

Celoskleněné dveře RÝHOVANÉ EXQUISIT 16

Dveře SONET 1 s povrchem SOLO MATRIX MONDENA

Posuvné dveře šetří prostor

Klasické otočné dveře potřebují k pohodlnému otevření prostor o velikosti 1 až 2 m2. Zejména ve stísněnějších interiérech lze ušetřit místo instalací posuvných dveří. Designově jsou srovnatelné s dveřmi otočnými a stanou se velmi zajímavým prvkem v interiéru. Volit můžete dveře jednokřídlé nebo dvoukřídlé. Dveře lze instalovat na stěnu, což nevyžaduje žádné zásadní stavební úpravy stávajícího interiéru. Druhou a elegantnější možností je zasazení posuvných dveří do pouzdra zabudovaného ve zdi.

Posuvný systém PATRIOT. Dveře KLASIK plné s povrchem CPL SOLO 3D DUB BĚLENÝ

Posuvné dveře do pouzdra. Dveře POLAR 5 se sklem SATINATO

S čím ladit barvy

Samozřejmě, dveře plní nejen praktické funkce. Svojí relativně velkou plochou a častým užíváním jsou nedílnou estetickou součástí interiéru. Při volbě dekoru zvažujte především sladění s podlahami a okny. Záleží na individuálním vkusu, ale doporučit lze volbu stejných či podobných odstínů či naopak využití kontrastu tmavších dveří a světlejší podlahy.

Dveře VERTIGO 20 s povrchem SOLO MARIX LAZIO a sklem SATINATO

Dveře UNICO 11 s povrchem SOLO MATRIX MYSTERY a sklem SATINATO

Dveře VERTIGO 2 s povrchem SOLO MATRIX MONDENA

Více informací a inspirace najdete na www.solodoor.cz a pokud budete potřebovat s něčím pomoci, napište nám na info@solo.cz, rádi Vám poradíme!

Přijďte se podívat na dveře SOLODOOR naživo

19 značkových prodejních studií a 75 dalších smluvních prodejen v ČR i na Slovensku

Najít nejbližší prodejnu
Nastavit aktuální pozici
Vzdálenost do:
Showing all 94 locations

Značkové prodejny SOLODOOR

Ostatní smluvní prodejny