Nové dveře dají panelákovému bydlení luxusní dimenzi

Aktualita

V panelácích bydlí stovky tisíc lidí, a většina z nich se snaží starý panelákový byt proměnit v příjemnější a modernější prostředí. Jednu z rozhodujících rolí při rekonstrukci hrají určitě i dveře. Výměna starých nevzhledných dveří  a kovových zárubní za nové často už není jen otázkou estetiky, ale nezbytností, protože dveře jsou na hranici své životnosti.

Omezené možnosti panelákového bytu

Při rekonstrukci je třeba řešit základní omezení, která panelákový byt má, a to prostorové dispozicearchitektonické ztvárnění interiérů, použité stavební materiály, a samozřejmě potřebná povolení. Ale ani tyto limitované možnosti dnes nejsou překážkou k dokonalému interiéru.

Dveře UNICO 11 s povrchem SOLO MATRIX MONZA a sklem SATINATO

Dveře GABRETA 3 s povrchem SOLO STRUKTUR BETON a sklem SATINATO

A na co se při výběru nových dveří zaměřit?

Před samotnou rekonstrukcí je třeba zaměřit se na rozměry současných dveří a rozhodnout, zda jsou dostačující pro provoz domácnosti a zda stávající rozměry zachovat nebo přistoupit k jejich změně. Případné rozšíření dveří je třeba konzultovat se statikem a samozřejmě je nutné vyžádat si povolení majitele domu. Pokud bojujete s prostorem, zvažte pořízení dveří posuvných místo otočných. Dalším krokem je rozhodnout se, zda stávající kovové zárubně esteticky vylepšit obložkou nebo je vyměnit za nové. Zamyslete se také nad prosklením dveří, které vnese do bytu více světla a tím i uspoří energii. V neposlední řadě se zaměřte i na výběr vhodného povrchu dveří. Nyní už stačí věnovat se příjemnější záležitosti a to vybrat si dekor podle svých představ.

Posuvné dveře SIMA 11 s povrchem SOLO MATRIX RIMINI a sklem SATINATO

Posuvné dveře KLASIK PLNÉ s povrchem CPL SOLO 3D DUB BĚLENÝ

Dveře GABRETA 3  s povrchem CPL ANTRACIT a sklem SATINATO

V nabídce SOLODOOR naleznete velký výběr možných variant rozměrů, povrchů i prosklení. Pokud si na volbu těch správných dveří pro Váš domov netroufáte sami, konzultujte vše raději s odbornými poradci, kteří Vám rádi s výběrem pomohou. Další inspiraci najdete na www.solodoor.cz.

Správné měření je základ!

Nejběžnější rozměry interiérových dveří  v panelákových bytech jsou 80, 70, 60/197 cm, vchodové dveře pak většinou v rozměru 90×197 cm. Není to ovšem pravidlem, proto by jakémukoli rozhodnutí mělo předcházet pečlivé změření všech dveří v bytě. Špatné zaměření může při objednávce zapříčinit velké nedorozumění, proto doporučujeme svěřit proměření dveří proškoleným pracovníkům, i kvůli případným reklamacím.

Dveřní křídlo lze měřit v polodrážce, tj. užší rozměr, nebo maximální šířku dveří. Příklad: standardní dveře 80/197 cm mají v polodrážce 82 cm, širší rozměr 85 cm, na výšku je rozměr v polodrážce 197 cm, větší rozměr je 198,5 cm. Průchozí otvor je cca 80 cm (přesněji 806 mm) široký a 197 cm vysoký. Při měření dveří je nutné se ujistit, zda dveře mají stejný rozměr po celé šířce i délce, vlastní polodrážka musí mít rozměr 1,5 cm na šířku dveří a 2,5 cm na hloubku dveří.

Další otázka, která každého prodejce dveří zajímá: pravé nebo levé? Zjistíte to tím, že se postavíte ke dveřím tak, aby se otevíraly Vaším směrem a zkontrolujete, kde jsou umístěny závěsy – zda na pravé straně (pravé dveře) nebo na levé (levé dveře).

Dveře POLAR 7 se sklem SATINATO

Dveře SONET 1 s povrchem SOLO MATRIX MONDENA a sklem VZOR 2

Když si nebudete vědět s čímkoliv rady, neváhejte nám napsat na info@solo.cz a společně najdeme to nejlepší řešení!

Přijďte se podívat na dveře SOLODOOR naživo

19 značkových prodejních studií a 74 dalších smluvních prodejen v ČR i na Slovensku

Najít nejbližší prodejnu
Nastavit aktuální pozici
Vzdálenost do:
Showing all 93 locations

Značkové prodejny SOLODOOR

Ostatní smluvní prodejny