Dveře jako funkční i designová součást interiéru

Aktualita

Dveře tvoří v průměru 2 m2 plochy v každé místnosti. Jsou nejen užitkovou součástí interiéru, která slouží k uzavírání a procházení prostorem, ale představují také velmi důležitý architektonický prvek, který při správném výběru dodá vašemu domovu atraktivní vzhled. Proto jejich výběr nepodceňujte a rozhodně využijte možnosti sladit interiérové dveře v celém bytě nebo domě s dveřmi vchodovými. Nemusí to být zas takový oříšek, jak se na první pohled zdá.

Přílišné šetření není na místě

Při výběru dveří pro váš domov mějte na mysli několik základních aspektů. Tím, který každého napadne jako první, je pochopitelně cena – určitě nesahejte po nejlevnější variantě, která se vám nabízí. Vždy vybírejte z nabídky prověřeného výrobce, v jehož katalogu naleznete většinou širokou škálu produktů různých cenových relací. Vždy tak budete mít záruku, že se jedná o kvalitní výrobek a k dispozici vám budou také odborníci, kteří vám s výběrem pomohou.

Vhodně zvolené dveře pozvednou bydlení na vyšší úroveň

Na trhu jsou v současné době k dostání nejrůznější typy dveří, které se liší nejen podle použitého materiálu, ale vybírat lze z rozmanité nabídky dekorů, provedení, barev a povrchů.

Pro správnou volbu je důležité nezapomínat na to, jaký objekt a interiér vybavujete – minimalistické moderní dveře vypadají pěkně v novostavbách, případně radikálně zmodernizovaných bytech a domechDo těch starších, u nichž je zachován jejich původní vzhled a charakter, se hodí spíše dveře klasických a rustikálních typů.

Dveře UNICO 11 s povrchem SOLO MATRIX – MYSTERY
a sklem SATINATO
Dveře STYL 18 s povrchem CPL SOLO 3D – DUB PŘÍRODNÍ

Nezáleží ale jen na vzhledu

Pokud si nejste při rozhodování jisti, požádejte o pomoc bytového architekta nebo odborného poradce z firmy, od níž si dveře pořizujete. U vchodových dveří je důležitým hlediskem při výběru nejen jejich vzhled a odolnost, ale především bezpečnostní třída, která by měla být minimálně na stupni 3U interiérových dveří jsou kromě designu důležitými parametry snadná údržba a trvanlivost – správně zvolené dveře vám budou sloužit mnoho let.

Bezpečnostní vchodové dveře třídy 3
s povrchem SOLO MATRIX – MYSTERY

Bezpečnostní vchodové dveře s povrchem SOLO MATRIX – BERGAMO

Jaký povrch zvolit?

Povrch dveří by měl odpovídat intenzitě „provozu“ v domácnosti. Pokud nevyžadujete vysokou odolnost proti poškození, můžete zvolit dveře s fóliovou povrchovou úpravou, což je ekonomická varianta s nízkými pořizovacími náklady. Pro domácnosti, ve kterých je vyžadována vysoká odolnost dveří proti vnějším vlivům, včetně mechanického poškození (např. tam, kde kralují děti nebo domácí mazlíčci), je ideální volbou laminátový povrch neboli CPL. Skvělou volbou jsou povrchy SOLO MATRIX nebo SOLO 3D, které vynikají autentickým dřevěným vzhledem a díky používaným technologiím dokonale imitují strukturu dřeva nejen na pohled, ale i na dotek – pohmatem cítíte strukturu, jemné drážky.

Další variantou povrchové úpravy je lak, díky kterému je možné dosáhnout přesného odstínu barvy dveří.

Správný výběr skryje nedostatky

Často může správně zvolený typ, odstín a materiál dveří zakrýt některé nedostatky vašeho domova – posuvné dveře se například hodí tam, kde bojujete s prostorem, a přitom dodají interiéru na zajímavosti a propojí zajímavým způsobem sousedící místnosti. Do menších bytů a domků jsou vhodné dveře bílé, které jsou navíc v současnosti trendy. A především jsou nadčasové, takže se vám bude snáze měnit vybavení místností, protože je sladíte s většinou dřevěného nábytku a nejrůznějšími podlahami.

Posuvný systém PATRIOT. Dveře KLASIK plné s povrchem CPL SOLO 3D – DUB BĚLENÝ
Dveře POLAR 5_bílý lak, sklo SATINATO

Interiérové a vchodové dveře v jednom designu

Pro interiérové dveře je dnes na trhu prakticky nepřeberné množství různých dekorů, ze kterých si vybere opravdu každý, složitější to ale bývá u dveří vchodových, kde je před designem často upřednostňována funkčnost.  Dobrou zprávou ale je, že ani u vchodových dveří už není potřeba rezignovat na design. Díky spolupráci SOLODOOR a NEXT, dvou tradičních českých firem specializujících se na výrobu dveří, je možné pořídit si bezpečnostní vchodové dveře do bytu a ostatní interiérové dveře ve stejném designu a vytvořit si tak dokonale sladěnou domácnost. 

Celoskleněné dveře

Dokonalost tkví v detailu

Ladit by spolu měly nejenom jednotlivé dveře, ale také detaily jako zárubně, kliky nebo kování, které jsou na nich použity. Výběru věnujte dostatek času, protože nevhodně zvolené příslušenství může jednoduše pokazit celkový výsledný dojem z interiéru.

Co je právě „in“

Někdo má rád klasiku, která není tolik ovlivněna módními trendy, druhý zas to, co je zrovna moderní. Z hlediska materiálu je v posledních pár letech výrazně oblíbenější lakovaná produkce. Mezi nejoblíbenější patří kvalitní bílé lakované povrchy, za nimi následují dřevinové. Mezi českými zákazníky je oblíbená imitace dřeva, lidé se odklonili od dýhovaných materiálů, přírodního dřeva a upřednostňují kvalitně designově provedené náhrady dýhovaných povrchů.

Dveře POLAR 22_bílý lak
Dveře ELEGANCE 4 s povrchem CPL SOLO 3D – dub přírodní

Potřebujete poradit s výběrem těch správných dveří pro váš domov? Kontaktujte nás na info@solo.cz a společně najdeme to nejlepší řešení!

Přijďte se podívat na dveře SOLODOOR naživo

20 značkových prodejních studií a 74 dalších smluvních prodejen v ČR i na Slovensku

Najít nejbližší prodejnu
Nastavit aktuální pozici
Vzdálenost do:
Showing all 94 locations

Značkové prodejny SOLODOOR

Ostatní smluvní prodejny