Pravidelná a správná péče o dveře se vyplatí

Aktualita

Zamysleli jste se někdy nad tím, kolikrát za den se dotknete dveří a klik? Zvláště v domácnostech, kde žije hodně osob, je tato část interiérového vybavení používána prakticky neustále. A při každém dotyku se přenáší mikroskopická zrnka nečistot a dveře tak postupně ztrácejí svůj původní čistý a zářivý vzhled. Na dveře také samozřejmě usedá všudypřítomný prach a při otevírání a zavírání se opotřebovávají panty, zámky a další příslušenství. Proto je zcela jistě na místě myslet na pravidelnou údržbu, která není nijak náročná, pokud víte, jak na to a vyhnete se některým chybným postupům, které mohou dveřím uškodit.

Každý povrch chce to své

Z široké nabídky interiérových dveří si dnes vybere každý, podle svého vkusu i podle toho, kolik chce do této položky investovat. Každý materiál má svá specifika a výhody a nevýhody – a právě na ty je třeba myslet i při údržbě. Pokud si budete pořizovat dveře od prověřeného výrobce, hodně informací na toto téma načerpáte z jeho webových stránek nebo katalogu, rádi vám poradí i firemní odborníci. Platí ale některé zásady, které zvládne dodržet každý.

Dveře TÜREN 41 s povrchem SOLO STRUKTUR – DUB SONOMA

Rady pro všechny povrchy

Dnes není problém koupit speciální přípravky na jednotlivé typy povrchů. Na nich také naleznete návod, jak je správně používat. Nikdy nepoužívejte abrazivní pískové prostředky nebo agresivní typy přípravků. Nesahejte raději ani po nejrůznějších drátěnkách a kartáčích, kterými se budete snažit odstranit větší nečistoty. Nejspíš totiž nezabráníte tomu, abyste dveře i při sebevětší opatrnosti nepoškrábali.

Pozor na vodu

Dřevěné a dýhované dveře sice v posledních letech trochu ztrácejí na oblibě, ale stále mají své příznivce a v mnoha domácnostech mají své nezastupitelné místo. Při jejich čištění nezapomínejte, že i dýha je dřevo, takže se k ní chovejte stejně. Především nevystavujte dveře s těmito povrchy přílišné vlhkosti a čistěte je pouze jemným, lehce navlhčeným hadříkem. Při větším znečištění pomůže mýdlový čistič určený na tento typ povrchů.

Moderní vzhled, skvělá údržba

Moderní povrchy jako laky a lamináty se snadno udržují a vyznačují se také poměrně vysokou odolností. To oceníte zvláště v domácnostech, kde neustále pobíhají děti a pod nohama se motají psí nebo kočičí kamarádi. Mimochodem, do takových interiérů není vhodné pořizovat dveře potažené fólií, které zvířecí drápky nebo nejrůznější hračky rychle poškodí. Naopak oceníte střednětlaký laminát (CLP povrch), který očistíte suchým nebo jen nepatrně navlhčeným jemným bavlněným hadříkem. Při větším znečištění pomůže trocha vody se speciálním saponátem na laminátové povrchy. Lze použít také jemnou jelenici nebo oblíbené mikrovlákno, které se hodí i na údržbu skleněných ploch. Součástí dveří jsou pochopitelně rovněž zámky, panty, případně další příslušenství. Některé z nich jsou kovové, takže potřebují ochránit před korozí, k čemuž dobře poslouží minerální a silikonové oleje.

Dveře RAINBOW 4 s povrchem lak HEAVEN

Dveře ELEGANCE 1 s povrchem CPL SOLO 3D – BARDOLINO

Dveře GABRETA 3 s povrchem CPL – ANTRACIT a sklem SATINATO

Dveře EXQUISIT 16 z modelové řady CRISTAL_rýhované

Jak zabránit poškození

Než se pustíte do čištění celých dveří, nejdříve vyzkoušejte čisticí přípravek, který se chystáte použít, na malém kousku plochy. Ani na lakované nebo laminátové povrchy nepoužívejte nikdy přípravky s alkoholem nebo ocet, jedná se o silně agresivní látky. S vodou vždycky šetřete, může totiž poškodit nejen samotný povrch dveří, ale zateče také do zárubní, pantů a zámků.

Dveře UNICO 65 s povrchem SOLO MATRIX – LAZIO

Učený z nebe nespadl

Nebojte se zeptat, když si nevíte rady. Ve firmě, u které jste dveře pořídili, vám rádi poradí. Dozvíte se tak mnoho užitečných tipů, které odborníci během své praxe získali. Základní informace o údržbě bývají také součástí návodu, který ke dveřím dostanete.

Potřebujete poradit s výběrem těch správných dveří pro váš domov a s jejich údržbou? Kontaktujte nás na info@solo.cz, rádi vám pomůžeme!

Přijďte se podívat na dveře SOLODOOR naživo

19 značkových prodejních studií a 74 dalších smluvních prodejen v ČR i na Slovensku

Najít nejbližší prodejnu
Nastavit aktuální pozici
Vzdálenost do:
Showing all 93 locations

Značkové prodejny SOLODOOR

Ostatní smluvní prodejny