I panelákový byt může získat moderní vzhled

Aktualita

Už dávno neplatí, že jeden panelákový byt vypadá stejně jako druhý. V dnešní době je nabídka řešení interiéru široká a  jednou z nejvýraznějších proměn bytu pak mohou představovat nové dveře a zárubně. Jejich správný výběr přetvoří zastaralý vzhled vašeho domova na moderní a stylový interiér. Při výměně dveří a zárubní v panelákovém bytě bývají právě zárubně tak trochu oříškem. SOLODOOR však nabízí speciální model obkladu ocelové zárubně a dokáže si tak s jejich proměnou poradit!

Jak s úpravami začít?

Než se sami pustíte do výměny dveří a zárubní, mějte na mysli, že nejdůležitějším krokem proměny je důkladné promyšlení a především pak správné zaměření. Pokud si na to netroufáte sami, konzultujte vše raději s odbornými poradci firmy, kteří vše pečlivě zaměří a doporučí, jaký typ dveří a zárubní zvolit – zda dveře osadit na stávající zárubně, zda je nutné je vybourat a nainstalovat zárubně nové, či dokonce zvolit prostorově úsporné řešení v podobě posuvných dveří.

Dveře STYL 17 s povrchem CPL SOLO 3D DUB BĚLENÝ a sklem SATINATO

Dveře GABRETA 9 s povrchem CPL SOLO 3D CREMELINE

Zárubně – vyměnit či zrenovovat?

Nejrazantnějším a nejpracnějším řešením je kompletní výměna zárubně, která si žádá stavební úpravy. Je třeba vybourat původní ocelovou zárubeň a nahradit zcela novou obložkovou zárubní spolu s novými dveřmi. Estetický dojem z celé nové sestavy dveří a zárubní je pak ale dokonalý.

Dveře KLASIK 7 s povrchem SOLO MATRIX RIMINI a sklem SATINATO

Pokud se chceme rozsáhlejším stavebním úpravám vyhnout, nabízí se řešení pomocí obkladu ocelové zárubně. V případě, že to stávající zárubně dovolují, obložka se po odstranění pantů namontuje přímo na ocelovou zárubeň pomocí montážní pěny a zkompletuje se buď s původními, nebo novými dveřmi.

Protože jsou ale ocelové zárubně v panelákových bytech užší,  SOLODOOR nabízí speciální model OOZS (obklad ocelové zárubně speciální), který dovoluje rekonstrukci panelákových zárubní, aniž by docházelo ke složitým stavebním úpravám. Model OOZS přináší jednoduché a efektivní řešení pro tisíce domácností, který zakryje nevzhledné a zastaralé kovové zárubně bez nutnosti bourání. Zde postačí po odstranění pantů za pomoci montážní pěny nasadit nové obložkové zárubně na původní kovové a sladit s dveřmi.

V případě úpravy interiéru pomocí obkladu ocelových zárubní je třeba počítat s tím, že se obložením zúží průchod dveřmi o cca 3 cm, zároveň je nutné, aby zámek ve dveřích měl zádlab 80 mm.

Standardní obložková zárubeň

Obklad ocelové zárubně OOZS

Posuvné dveře šetří místo

Velmi častou otázku pro majitele panelákového bytu může být úspora prostoru. I v tomto případě přináší SOLODOOR chytré a nekomplikované řešení. Posuvné dveře Vám pomohou ušetřit spoustu místa a příjemně ozvláštní interiér Vašeho bytu. Volit můžete ze dvou variant a to z posuvných dveří na stěnu, či do pouzdra.

Posuvné dveře na stěnu jsou nejjednodušším řešením pro změnu otevírání a nevyžadují náročné stavební zásahy. Nevýhodou může být skutečnost, že dveře zabírají při otevření místo na stěně, na což je nutné pamatovat při rozmístění nábytku a dekorací v interiéru.

Posuvné dveře na stěnu do garnýže, model SIMA 11 s povrchem SOLO MATRIX RIMINI a sklem SATINATO

Posuvné dveře na stěnu, systém PATRIOT, model KLASIK PLNÉ s povrchem CPL SOLO 3D DUB BĚLENÝ

Posuvné dveře do stavebního pouzdra jsou prostorově nejúspornější. Můžete tak využít i prostor v těsné blízkosti dveří. Jejich instalace v již obydleném bytě vyžaduje stavební úpravy v podobě vybourání části příčky a uzpůsobení stěny např. pomocí sádrokartonu.

Posuvné dveře do pouzdra, model VERTIGO 2 s povrchem SOLO MATRIX MONDENA

Posuvné dveře do pouzdra, model POLAR 5 se sklem SATINATO

Více informací najdete na našem webu www.solodoor.cz a pokud si nebudete vědět s něčím rady, napište nám na info@solo.cz, rádi Vám pomůžeme!

Přijďte se podívat na dveře SOLODOOR naživo

19 značkových prodejních studií a 74 dalších smluvních prodejen v ČR i na Slovensku

Najít nejbližší prodejnu
Nastavit aktuální pozici
Vzdálenost do:
Showing all 93 locations

Značkové prodejny SOLODOOR

Ostatní smluvní prodejny