Dveře a zárubně v interiéru

Aktualita

Interiérové dveře jsou plnohodnotným kusem nábytku. Dveře a zárubně však neplní jen estetickou funkci, ale ovlivňují i funkčnost obytných prostor, uspořádání v místnosti, vytvářejí jejich intimitu, atmosféru a samy mohou dokonce nahradit praktické prvky, jako jsou věšáky, zrcadla či odkládací plochy. 

Dveře byste měli volit především dle jejich účelu – v první řadě se rozlišuje, zda se jedná o vchodové dveře do bytu, které by měly splňovat odolnost proti požáru, měly by mít dobré protihlukové a izolační vlastnosti, bezpečností prvky proti nezvaným návštěvníkům. V případě interiérových dveří se zaměřte především na povrch, vlastnosti dveří (protihlukové, klima dveře), prosklení, dekor.

Druhy povrchů podle odolnosti

Jak nejlépe zvolit správný povrch dveří? Záleží na provozu domácnosti, protože právě dveře patří k nejvíce namáhaným prvkům v interiéru. Různé povrchové materiály se totiž liší odolností, stálostí barvy nebo i nároky na jejich údržbu.

V případě, že volíme interiérové dveře s nízkými pořizovacími náklady, je dobrým řešením povrch s fólií. V nabídce naleznete celou řadu zajímavých dekorů v imitaci dřeva i dalších přírodních materiálů, je však třeba mít na paměti, že fólie poskytuje pouze základní odolnost proti mechanickému poškození. Tato úprava je tak vhodná do „klidnějších“ domácností bez dětí či domácích zvířat, kde skvěle poslouží řadu let.

Dveře TÜREN 40 s povrchem FÓLIE BÍLÁ s sklem SATINATO

Naopak tam, kde to žije, tedy v domácnostech s malými dětmi nebo zvířecími mazlíčky, doporučujeme  povrch SOLO MATRIX a CPL, které jsou velmi odolné nejen, proti mechanickému poškození ale i vůči vlhkosti. Dveře s těmito povrchy se tedy hodí i do kuchyně či koupelny. Bát se nemusíte ani slunečního záření, které by způsobilo vyblednutí nebo změnu barvy dveří. Co se údržby týká, vystačíte si s běžnými čisticími prostředky, aniž byste se museli bát poškození dveří.

Dveře UNICO 11  s povrchem SOLO MATRIX MYSTERY a sklem SATINATO

Pro náročného zákazníka je skvělou volbou unikátní strukturovaný povrch SOLO 3D. Ten totiž disponuje všemi vlastnostmi, co se odolnosti, údržby a stálosti barvy týče, jako již zmíněný CPL laminát, navíc dokonale imituje strukturu dřeva nejen na pohled ale i na dotek. Je tak úžasný nejen vysokou kvalitou, ale i svým autentickým přírodním vzhledem.

Dveře GBARETA 1 s povrchem CPLL SOLO 3D Dub přírodní a sklem SATINATO

Laky otevírají dveře barvám. Dveře s lakovanou povrchovou úpravou umožňují moderní designové řešení interiéru, dovolují totiž dokonalou přesnost odstínu a výběr z mnoha barev. Kromě špičkového designu se vyznačují vysokou odolností. Nátěr je vodou ředitelný, ekologicky šetrný a zdravotně naprosto nezávadný, takže se nemusíte obávat vypouštění škodlivých výparů do interiéru.

Dveře POLAR 7 se sklem SATINATO

Skleněné výplně interiérové dveře oživí

Sklo v kombinaci se dřevem působí v interiéru velmi vkusně a moderně. Vzor skleněné výplně lze vybírat z mnoha variant – od čirého skla vhodného do společných prostor bytu, až po diskrétní mléčné, neprůhledné sklo vhodné třeba do koupelny nebo ložnice. Pokud je sklo do dveří vsazováno tak, že je součástí konstrukce dveří, tj. není ukotveno v rámu, používá se 8milimetrové bezpečností sklo, které odolá množství manipulací včetně prudkého zabouchnutí, aniž by se sklo jakkoliv poškodilo.

Dveře SONET 1 s povrchem SOLO MATRIX MYSTERY a sklem SATINATO

Dveře SONET 1  s povrchem SOLO MATRIX MONDENA a sklem VZOR 2

Využijte dveře i jinak!

Modelová řada VERTIGO umožňuje díky rámové konstrukci, která se běžně využívá u dveří vchodových, doplnit dveře o skvělé praktické funkční prvky. Rámová konstrukce umožňuje jako stavebnice měnit jednotlivé díly tak, že do nich např. můžete vsadit  zrcadlo, malou odkládací poličku nebo díl s výklopnými háčky a proměnit tak dveře ve věšák. Klasickou tabuli pro kreslení křídou či bílou omyvatelnou tabuli s magnetickou plochou, zase ocení především děti.

Dveře VERTIGO VARIANT s povrchem CPL DUB ROYAL

Dveře VERTIGO VARIANT s povrchem CPL SOLO 3D DUB BĚLENÝ

Pokud padne rozhodnutí o výměně interiérových dveří a zárubní, je třeba důkladně promyslet, zda dveře osadit na stávající zárubně, nahradit je obložkami, zda je nutné je úplně vybourat a nainstalovat zárubně nové, či dokonce zvolit prostorově úsporné řešení v podobě posuvných dveří. Jedná se o volbu na několik dlouhých let dopředu, proto se vyplatí vše důkladně prokonzultovat s odborníky, kteří doporučí to nejvhodnější řešení. Zárubně jsou výrazným designovým prvkem v interiéru a zvolením stejného dekoru, jako u dveří, pozvednete estetický dojem Vašeho bydlení o úroveň výš.

Dveře UNICO 65 s povrchem SOLO MATRIX LAZIO a sklem SATINATO

Dveře STYL 18 s povrchem CPL SOLO 3D Dub přírodní

Dveře UNICO 65 s povrchem SOLO MATRIX LAZIO a sklem SATINATO

Na trhu je v současné době nepřeberné množství materiálů, barev a dekorů dveří, druhů skla, doplňků jako jsou kliky, kování a díky tomu jednoduše sladíte dveře s dalšími prvky interiéru a vytvoříte si domov přesně podle svých představ.

Potřebujete poradit s výběrem dveří a zárubní? Kontaktujte nás na info@solo.cz a my Vám rádi pomůžeme!

Přijďte se podívat na dveře SOLODOOR naživo

20 značkových prodejních studií a 75 dalších smluvních prodejen v ČR i na Slovensku

Najít nejbližší prodejnu
Nastavit aktuální pozici
Vzdálenost do:
Showing all 95 locations

Značkové prodejny SOLODOOR

Ostatní smluvní prodejny